Prvé kolo PumpCup odjazdené

Sobota 8.7.2017 privítala pekným slnečným ránom účastníkov prvého kola seriálu PumpCup v areáli Salamandra resort v Hodruši Hámroch. Už od skorého rána počas prípravy technického zabezpečenia prebiehala registrácia pretekárov, ktorých sa nakoniec nazbieralo úctyhodných 42.

 O 9:30 začali prvé voľné tréningové jazdy, počas ktorých si trať mohli vyskúšať aj tí, ktorí takúto trať nikdy neabsolvovali. Keďže sa pretek štartoval zo štartovacej rampy, dostali pretekári možnosť si aj túto rampu najskôr vyskúšať v nasledujúcom „meranom“ tréningu, kde si zároveň urobili aj prvý prehľad o približných časoch prejazdu dráhy. Štartovacia rampa je podobná regulérnej bikrosovej rampe skladajúcej sa z hlasových povelov, semaforu a padacej rampy samotnej. Spustenie a zastavenie časomiery zabezpečuje laserová závora. 

 Po oboznámení súťažiacich s traťou o 11tej hodine začali prvé jazdy. Sprievodného slova pri mikrofóne sa ujal dlhoročný bikrosový pretekár a zároveň náš súčasný tréner Juraj Benko. Ten počas komentovania jednotlivých výkonov a organizačných pokynov stíhal pretekárov a divákov odborne informovať o spôsobe jazdy, technike, jazdcoch, rozdieloch medzi jednotlivými typmi bicyklov.

 

Každý pretekár mal k dispozícii 2 pokusy, z ktorých sa do hodnotenia započítaval lepší čas. Ako spestrenie preteku boli k dispozícii kreslo  a koruna pre Kráľa pumptracku. Na toto miesto sa pribežne usadil najrýchleší jazdec zo všetkých. Keďže sa išlo od najmladšej kategórie po najsilnejšiu, mali možnosť sa do tohto kresla usadiť aj tí najmenší.

 

Celý pretek mal dobrý dynamický priebeh a ani diváci sa nenudili. Pre úplne najmenších, ktorí si netrúfli súťažiť, bol pripravený jednoduchý okruh na parkovisku vytýčený čiarami, páskou a kužeľmi. Pre blížiace sa mraky a väčší počet pretekárov sa organizátori rozhodli iba pre 2 pokusy, aby sa po 14tej hodine pristúpilo k dekorovaniu víťazov. Dúfame, že sa všetkým páčilo. V závere sa ešte ospravedlňujeme Michalovi Zárožskému a Simonovi Bókovi, kde sme im omylom vymenili miesta na bedni víťazov. Obaja mali lepšie časy rovnaké a nemali sme pre tento prípad ošetrený výpočet(pri meraní času na stotiny sekundy sme s tým nepočítali), kde sa potom berie súčet oboch časov a podľa toho sa vyhodnotí lepší. Do budúcna už počítame aj s touto variantou a do celkového vyhodnotenia samozrejme dáme správny výsledok.
A čo na záver? Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na stretnutie v druhom kole 29.7.2017 v Žiari nad Hronom.