PumpCup pokračoval druhým kolom v Žiari nad Hronom

V prvom kole PumpCupu v Salamandra resort organizátorom preteku počasie nerobilo až takú starosť, keďže povrch trate je asfaltový. Naopak trať v Žiari nad Hronom má hlinený povrch a piatková prietrž mračien dávala preteku v sobotu 29.7.2017 veľký otáznik. Na šťastie nás sobotné ráno privítalo slnečnými lúčmi a aj keď s oneskorením, tak predsa pretek úspešne odštartoval. Dokonca by sa dalo povedať, že piatkový dážď samotnej dráhe pomohol a následným pretekom bol povrch dráhy perfektne ujazdený.

Posunutie štartu zabezpečilo dostatok času na prípravu techniky a registráciu neuveriteľných 48 pretekárov. Okolo 11:00 sa na trať pustili prví odvážlivci. Fŕkajúce blato od kolies časom ustupovalo a dráha pomaly ale isto začala naberať ten správny povrch. Premávka na trati hustla, tak o 12:00 začali prvé ostré jazdy.
O úvodné privítanie sa postaral primátor Mesta Žiar nad Hronom Mgr. Peter Antal. Moderátorského slova sa opäť ujal Juraj Benko, ktorý podobne ako v predchádzajúcom kole odborne opisoval spôsob jazdy, techniku, jazdcov, rozdiely medzi jednotlivými typmi bicyklov. Samozrejme nechýbalo priebežné vyhodnocovanie Kráľa Pumptracku, pre ktorého bolo pripravené kreslo a koruna kráľa. Kvôli posunutému štartu sa organizátori rozhodli opäť pretek skrátiť a každý pretekár mal k dispozícii 2 pokusy. V záverečnom treťom kole 12.8.2017 v Salamandra resort sa už ale na 100% pôjde na 3 pokusy.
Po odjazdení všetkých jázd nastal čas vyhodnocovania. Aby sa diváci a aj samotní pretekári nenudili, organizátori ešte vyhlásili súťaž o najkrajšiu voľnú jazdu. Na jej štart sa prihlásilo 10 odvážlivcov najmä z radov Eliťákov, ktorí predvádzali dych vyrážajúce triky. Prvé miesto si nakoniec vyslúžili spoločne Lukáš Paštrnák a Filip Čillík.
Okolo 16:00 prebehlo vyhlásenie víťazov a ukončenie ďalšieho úspešného preteku. Teší nás narastajúci počet pretekárov a sme radi, že sme túto disciplínu cyklistiky veľmi blízku olympijskému bikrosu mohli ukázať ďalším ako divákom tak aj jazdcom.
Tešíme sa na stretnutie v záverečnom kole 12.8.2017 v Salamandra resort.