Slovenský pohár 1. a 2. kolo Rača

V dňoch 22.-23.4.2017 prebiehalo 1. a 2. kolo Slovenského pohára BMX v Bratislave časti Rača. Naši zverenci si tak okrem Branislava a Filipa Repiského mohli odbiť svoju premiéru na naozajstnej bikrosovej dráhe a zároveň zúročiť, čo sa za posledný pol rok, odkedy klub pravidelne funguje pri CVČ Žarnovica, naučili.

Nikto nemal žiadne veľké ambície, skôr to každý bral ako prvé zoznámenie s priebehom bikrosového preteku. Ku skúsenejším jazdcom Filipovi a Braňovi Repiskému sa pridali noví jazdci Samuel Matonok, Patrik Puka, Viliam Gregor, Adam Dražo, Juraj Maďar, Adam Suchý a Aleš Ševčík. V kategórií jazdcov bez licencie štartovali Matúš Maďar a Matej Benko.
Apríl nie je tento rok nič dlžný svojej povesti a tak jazdcom pribudol ťažký súper v podobe nepríjemného vetra a mrholenia.
Na dráhe sa počas celého dňa odohrávali krásne súboje vo všetkých kategóriách. Bravúrne zvládnutie tlačenice po štarte Adama Suchého, ktorý odvážne hľadal svoju stopu a nebolo poznať že sa v takýchto situáciách ocitol prvýkrát v živote.
Najväčšiu drámu nám predviedli v B finále kategórie MTB Patrik Puka a Samuel Matonok. Na štart sa postavili so svojimi súpermi, aby sa pobili o dve postupové miesta do finále. Po štarte sa zoradili Paťo na druhé a Samo na tretie nepostupové miesto. Paťova rýchla jazda sa nakoniec skončila v poslednej zákrute, kde Samo využil jeho výjazd a podišiel ho. Bohužial Paťo pri kontakte stratil kontrolu nad bicyklom a skončil nepríjemným pádom na chrbát. Aj napriek sklamaniu Paťo ukázal svoje pretekárske srdce a zobral celý incident športovo. Samuel Matonok teda došiel do cieľa na druhom mieste a postúpil do finále. Tam sa stretol s jazdcami podstatne staršími a skúsenejšími, čo bolo tak trochu sklamanie, pretože rozdiel medzi deťmi do 15 rokov a nad 15 rokov bol priveľký.
Tak isto v B finále kategórie BMX11-12 roční nastúpili naši dvaja pretekári Adam Dražo a Juraj Maďar. Na veľkú radosť postúpili obaja.

Na koniec sobotného prvého kola bolo pre nás veľké prekvapenie, keď naši členovia získali 3 pohárové umiestnenia a nikto neskončil na poslednom mieste.
Nedeľné druhé kolo absolvovali už len Branislav a Filip Repiský, ktorí obaja obsadili 3. miesto vo svojej kategórii.

Kompletné výsledky