PumpCup 2017 úspešne odjazdený

12.8.2017 bol ten deň, kedy sa naposledy rozhodovalo, kto si odnesie nádherný pohár prvého ročníka PumpCup.


Predpoveď počasia nás držala v strehu, ale žiadne katastrofické predpovede sa nenaplnili. Naopak sa naplnilo parkovisko Salamandra resortu a tak isto sa zaplnila aj štartovná listina opäť väčším množstvom prihlásených pretekárov, ktorých konečný počet sa zastavil na čísle 62(60x bike + 2x kolobežkár, ktorého doplnili štyria pretekári z radov bikerov).

Veľmi nás teší, že okrem stálych pretekárov z regiónu pribudli aj bikrosové stálice  ako z Košického šarkaňa, tak aj z BTC Vajnory či BMX Rača. V štartovnej listine sa teda zapísali pretekári od Bratislavy, cez Trenčín, Nové Zámky, Partizánske až po Košice. Ďalším prekvapením bola aj účasť bikrosovej legendy Milana Krebsa. Z pozvaných hostí sa ospravedlnil prezident SZC. Svojou návštevou nás poctili primátor Mesta Žarnovica Kamil Danko spolu s viceprimátorkou Ing. Alenou Kazimírovou a riaditeľka CVČ v Žarnovici Mgr. Iveta Obrtlíková, ktorá uviedla účastníkom aj krátky príhovor.

Samotný pretek už tradične odborne komentovaný Jurajom Benkom spolu s priebežným korunovaním Kráľa Pumptracku, bol tentokrát v závere spestrený súťažou šprintu dvojíc z bikrosovej štartovacej dvojrampy, ktorý postupným vyraďovacím spôsobom ovládol práve už spomínaný Milan Krebs. Ešte 3 dni pred pretekom nebola istá účasť Lukáša Paštrnáka, ktorý spolu s Filipom Čillíkom mali najväčšiu šancu získať tohtoročný absolútny víťazný pohár. Lukášovi sa nakoniec podarilo dostaviť na preteky. Druhý favorit Filip Čillík mal v druhej jazde smolu, keď pri preskoku odopol pedál a tak bolo rozhodnuté, že Lukášovi sa cesta na Salamandru oplatila a odniesol si pohár práve on. Naši juniori absolvujúci všetky 3 kolá s nádejou očakávali ešte jednu veľkú trofej – nový bicykel GIANT od sponzora. Tá sa losovala práve z nich a domov si ju odniesol Aleš Ševčík.

Na záver nám už ostáva iba veľké poďakovanie všetkým zúčastneným a tešíme sa na stretnutie pri najbližších pretekoch Slovenského pohára BMX a hlavne na PumpCup 2018, ktorý sa dúfame rozšíri aj do iných regiónov Slovenska.

Výsledky:

Výsledky 1. kolo Salamandra 8.7.2017

Výsledky 2. kolo Žiar nad Hronom 29.7.2017

Výsledky 3. kolo Salamandra 12.8.2017

Výsledky Celkoví víťazi po kategóriách